Urągalce

Posted in Uncategorized by hajton on 27 Maj 2017

„Gdy jestem zmęczony w efekcie sił braku, wygodnie się rozkładam na moim leżaku”. Zmęczony w efekcie sił braku?! Dlaczego reklamodawca traktuje mnie jak idiotę? Media – nawet jeśli próbuję je omijać szerokim łukiem – i tak mnie dopadają. Medialna papka czepia się mózgu jak Obcy, który chce zmusić do myślenia na swoją modłę.

„Europo, powstań z kolan!” – słychać krzyk donośny. „Mamy brać z Was przykład i wypiąć się na ludzi umierających z głodu, strachu i poniżenia?” – mogłaby odpowiedzieć Europa. Ale nie odpowiada, bo na pewnym pułapie rozmowa nie ma sensu. „Piękne rzeczy wypracować można dzięki długiej i uciążliwej nauce, złe natomiast owocują same bez trudu”, powiedział ojciec demokracji. „Kto?!” „Demokryt z Abdery.” „Z Abwehry, wszystko jasne…”.

Włączam telewizor. Mecz drużyn młodzieżowych Japonia – Włochy. Stan meczu 2:2. Ostatnie minuty. Będzie ciekawie! O, naiwny… Przy tym wyniku obie drużyny wychodzą z grupy. Ostatnie pięć minut Włosi wymieniają podania z bramkarzem. Japończycy nie atakują. Sędzia dolicza jeszcze trzy. Parodia trwa aż do końcowego gwiazdka. Piękno sportu.