oto I owo

Rok zacny

Posted in Uncategorized by hajton on 29 lutego 2016

Z radością i nie bez dumy informuję, że nasze czteroletnie starania przyniosły skutek. Udało się przedłużyć najkrótszy miesiąc o cały dzień!

Już dzieci w przedszkolu pytają: a cemu luty jest be?

Spytajmy i my, głosem lirycznym: Coś ty ludzkości zrobił Panie Luty, że ci skroiła ciut za małe buty? 

Albo epickim: Czymżeś miesięcze nieszczęsny zbezcześcił imienia sławę, że uczynili z ciebie kadłubek?

I dopytajmy głośno: Skąd ta  nienawiść, to na wieki rozciągnięte pasmo pogardy? Przecież wystarczyło skrócić trzy inne, przydługie miesiące, a rachunek by się zgodził! Ale nie, to byłoby za proste! Już tam wroga opcja nieźle nawywijała i nazwodziła. Wypaczyła i omamiła. Już maluczkich przekonała, że inaczej nie można. Już tam antylutyści zrobili wszystko, aby uniemożliwić dłuższe celebrowanie i tak krótkich dni, gwieździstych nocy pełnych szronu, krystalicznie czystego zimna. Dlaczego? Ano dlatego, że tylko im wiosna w głowie, wiosna, co to wiadomo, albo i nie wiadomo, co to toto…

A jakże znamienne, że lata, w których pokrzywdzony miesiąc był choć odrobinę dłuższy, nazywano przestępnymi! Ale i z tym koniec! Od teraz taki rok (wkrótce –  każdy rok) nazywany będzie zacnym.

I nie miejcie złudzeń, o wy, lutego wrogowie. To dopiero pierwszy krok na drodze, w której przyświeca nam jasny cel: przywrócenie lutemu pełnego wymiaru. Nie spoczniemy, nim do trzydziestu nie dojdziemy (do trzydziestu jeden, mówią młodzi, a najbardziej ideowi spośród nas wołają: i trzydzieści trzy nie będzie za dużo!). I przeprowadzimy to, z astrologią i choćby mimo astrologii. Reszta niech czerpie przykład albo się po prostu dostosuje. Bo my i tak spalimy żółte kalendarze. A w nowe, nasze, nikomu nie pozwolimy kopnąć.

Reklamy
Tagged with: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: