oto I owo

Więcej dziwnych zwierząt

Posted in felieton literacki, żarty literackie by hajton on 2 sierpnia 2011

Wakacyjne podróżowanie zaowocowało odkryciem kolejnych gatunków.

Gąsiniec, inaczej gąska stunożna – ptakowad, który byłby całkiem sympatyczny, gdyby nie ten – zakodowany w nazwie – trupi kolor.

Kosmar – kos marynarski, charakteryzuje się białym upierzeniem i wyjątkową szpetotą, powodującą koszmary u tych, którzy go widzieli.

Mormoran – ptak żyjący w odosobnionych stadach.

Musztardówka połowiczna (sarepiak) – niewielki konglocyt, wydzielający połową ciała (przeważnie lewą) trudną do pomylenia woń musztardy sarepskiej

Ultragmatyk podgwizdły – suma sensów zawartych w nazwie wyklucza ich jednoznaczną syntezę; czego by o nim nie pomyśleć, będzie to prawda, oczywiście z wyjątkiem skojarzeń jednoznacznie fałszywych.

Prabuk szczurzamordka – zwierzę osiągające imponujące rozmiary; nietrudno pomylić je z wielowiekowym bukiem; pomyłkę może wykluczyć jedynie dostrzeżenie malutkiej szczurzej mordki, co jednak – zwłaszcza w przypadku osobników dorosłych – jest zadaniem arcytrudnym; tak właśnie powstała skrajna teza, jakoby Buk – Drzewo w ogóle nie istniał, gdyż wszystko, co do tej pory zań uchodziło, może być Kryptoprabukiem Szczurząmordką.

Ekscerencja wieloniciana – stara cera, której porwane końce zaczynają wić się niczym robaczki, po czym wybijają się na samodzielność.

Ustrzelka hydrauliczna (strzykwa rurowa) – to nie ona jest celem polowania; mieszka w wodociągowych kolankach, złączkach i przelotkach, by w nieoczekiwanym momencie wychylić się i strzyknąć w rozdziawione ze zdumienia usta majstra toksycznym płynem, powodującym gwałtowne spowolnienie ruchów, zanik motywacji do pracy oraz całkowity brak wyobraźni przestrzennej.

Reklamy
Tagged with:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: