oto I owo

Najdziwniejsze sporty świata

Posted in sport, żarty literackie by hajton on 9 czerwca 2011

Przedstawiane dysypliny nie należą do popularnych. Kto jednak wróżył karierę takim, do niedawna jeszcze niszowym sportom, jak curling czy podwodna akrobacja synchroniczna? Może i wśród tu opisanych znajdują się przyszli reprezentanci konkurencji olimpijskich? Przyjmijmy je z otwartymi ramionami i takąż wyobraźnią.

Iron surfing

Zawodnicy surfują na deskach do prasowania z żelazkami w dłoniach. Ich zadaniem jest poparzenie rywala. Przegrywa ten, który pierwszy ucieknie do wody. Do dyspozycji każdego z zawodników jest stumetrowy przedłużacz (rygorystycznie mierzony przed zawodami). Rozgrywki odbywają się systemem pucharowym.

Szyjohokej

Zasady identyczne jak w hokeju na lodzie, jednak do odbijania krążka, miast kijów zawodnicy używają szyi. Dotknięcie go jakąkolwiek inną częścią ciała jest uznawane za faul. Zawodnik faulujący musi strzelić tak zwanego karniaka, czyli „dać w szyję” (50 gram Absolutu w kategorii męskiej, 25 Ajerkoniaku – w kobiecej). Nie trzeba dodawać, że po każdym karniaku maleje zdolność precyzyjnej gry. Zdarzało się już, że wszyscy szyjohokeiści zasypiali przed końcem tercji, ani razu nie dotknąwszy krążka prawidłowo.

Pływanie długodystansowe w galaretce owocowej

Dyscyplina wyjątkowo mozolna. Jeszcze nigdy nikomu nie udało się ukończyć konkurencji. Wykończyć – owszem.

Koszykówka dziuplowa

Błyskotliwy przykład zastąpienia tradycyjnych koszy boiskowych dziuplami, zaś piłki – koszem na śmieci i to nieopróżnionym.  Komponowanie jego zawartości jest przywilejem gospodarzy spotkania, przy czym jedyny zakaz dotyczy umieszczania wewnątrz kubła materiałów wybuchowych. Ponieważ przy takiej konfiguracji sprzętu trudno o rzuty czyste, dyscyplina należy do wysoce spektakularnych i dostarcza niezapomnianych wrażeń rosnącej rzeszy fanów. W zależności od dystansu między dziuplami gra toczy się na poziomie krajowym, międzynarodowym lub interkontynentalnym.

Futbol słoikowy zwany też szklanym

Zawodnicy grają w szklanym, choć indywidualnie dopasowanym obuwiu. Każdy ma prawo do dwóch stłuczek; po wykorzystaniu limitu obuwia zapasowego, grę należy kontynuować na boso. Słoikowa odmiana futbolu  charakteryzuje się brakiem fauli i zanikiem brutalności, jednak większość meczów kończy się wynikiem 0:0, a co za tym idzie totalizatory sportowe nie chcą przyjmować na nie zakładów.

Jazda figurowa na rurze wydechowej

W zawodach mogą brać udział wyłącznie samochody, które nie przeszły kontroli technicznej; ich rura wydechowa musi znajdować się w stanie obluzowanym, to jest umożliwiającym ewolucje. W dyscyplinie tej równie wiele zależy od umiejętności akrobaty co kunsztu kierowcy. Ponieważ jest to sport ledwie raczkujący, nie został jeszcze stworzony kanon jazdy obowiązkowej. Mówi się, że pierwsza z takich figur (oceniana za wartość artystyczną i sprawność wykonania) będzie nosiła nazwę „nie samym chlebem”; zawodnik musi uformować spaliny w formę estetycznej chmurki.

Reklamy

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. Piotr Wegner said, on 11 czerwca 2011 at 03:37

    no coz,,,blyyskotliwe spojerzenie no to co dla nas dzieci 20 wieku jest sport,literatura w stanie czystym,nie ma okolicznosci politycznych-jedyne co jest wazne to problem moralny,oddalony od historii zbiorowej,tylko podmiot,,,,,,a poza tym ujecie jest dowcipne i eleganckie,,,,brawo!!!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: